KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 10673599
nr 1067 3599
Knut Hallgren
(1893-1973), Sverige
Gouache, Knut Hallgren (1893-1973), ekor vid brygga, signerad, 53x35
Knut Hallgren, svensk målare och konsthantverkare, född 1893, död 1973.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 november 2016
kl 18:12:28
7/11 16:26:37
Knut Hallgren
Läs mer om Knut Hallgren
Gouache